straż miejska

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Sześciu strażników miejskich w Grudziądzu otrzymało awans

Dzień Straży Gminnej. Strażnicy Miejscy w Grudziądzu otrzymali awanse i świętowali w ratuszu

2020-08-28 12:05

29 sierpnia będziemy obchodzić Święto Straży Miejskiej. Z tej okazji sześciu funkcjonariuszy otrzymało z rąk sekretarza miasta Andrzeja Cherka oraz komendanta Mariusza Sędzickiego akty nadania na wyższe stopnie awansu.

Dzień Straży Miejskiej i Gminnej obchodzony jest w rocznicę uchwalenia ustawy z 1997 roku, która określa funkcjonowanie tej formacji. Podczas uroczystości sekretarz miasta podziękował funkcjonariuszom za ich dotychczasową pracę na rzecz miasta i jego mieszkańców.

Jesteście bardzo ważną formacją. Formacją, która funkcjonuje już od 29 lat. Jesteście częścią funkcjonującego systemu bezpieczeństwa w naszym mieście. Bardzo ważną częścią. Wasza praca nie polega jedynie na stosowaniu represji, ale bardziej pouczacie i edukujecie mieszkańców. Działacie również profilaktycznie – mówił w trakcie spotkania Andrzej Cherek.

W dalszej części swojego wystąpienia mówił o dużej roli współpracy Straży Miejskiej z Policją oraz innymi służbami dbającymi o bezpieczeństwo.

Podczas uroczystości sześciu funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie urzędnicze. Akty nadania wyższych dystynkcji służbowych wręczył Prezydent Maciej Glamowski oraz Komendant Straży Miejskiej Mariusz Sędzicki. Wyróżnienia otrzymali: Rafał Knapp, Marcin Pawski, Marek Stasiorowski, Maciej Lewandowski, Natalia Kupska oraz Ewelina Preczewska. Wyróżnienie otrzymała Grażyna Smolińska.