olimpia mecz

i

Autor: Pixabay Początek meczu w Grudziądzu o godzinie 18

Piłka Nożna

Druga liga. Olimpia Grudziądz sezon rozpocznie meczem z Sandecją Nowy Sącz

2023-07-22 10:42

Przed piłkarzami Olimpii Grudziądz start nowego sezonu. "Biało-zieloni" wystąpią w roli beniaminka na drugoligowych boiskach. Pierwszym rywalem zespołu trenera Dominika Czajki będzie spadkowicz z Fortuna 1 Ligi, Sandecja Nowy Sącz. Początek meczu (dziś, 22 lipca) o godzinie 18.

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii do inauguracyjnego spotkania na drugoligowych boiskach podchodzą w roli beniaminka. „Biało-zieloni” w minionym sezonie wygrali grupę II w trzeciej lidze i powrócili na centralny szczebel rozgrywkowy w Polsce. Z kolei Sandecja Nowy Sącz w minionym sezonie rywalizowała na boiskach Fortuna 1 Ligi. „Biało-Czarni” na finiszu rozgrywek zajęli jednak ostatnie miejsce z dorobkiem 27 oczek i spadli na drugoligowe boiska. 

Sandecja Nowy Sącz

Sandecja Nowy Sącz to klub założony w 1910 roku. Obecnym szkoleniowcem naszego dzisiejszego przeciwnika jest znany z półrocznej przygody w Grudziądzu, Tomasz Kafarski.

Latem w zespole z Nowego Sącza doszło do wielu zmian kadrowych. Z klubem pożegnali się m.in. kapitan Michał Piter-Bućko, Bartłomiej Kasprzak, Dariusz Pawłowski, Michał Walski, czy też Matúš Putnocký. Z kolei do Sandecji trafili m.in. Brazylijczyk Marcinho, Michał Rutkowski, doświadczony obrońca Mateusz Bartków, czy też Radosław Gołębiewski.

Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz. Historia pojedynków.

Do tej pory Olimpia Grudziądz i Sandecja Nowy Sącz spotkały się w ligowych zmaganiach 14 razy. Olimpia Grudziądz triumfowała 4 razy, 5-krotnie spotkanie kończyło się remisem, zaś „Biało-czarni” z Nowego Sącza odnieśli 5 zwycięstw.

Olimpia Grudziądz. Nowe twarze w zespole:

W klubie z Piłsudskiego 14 pojawili się: Dominik Fabiś, Modou Camara, Kamil Niewiadomoski, Mateusz Sopoćko, Rafał Kobryń, Maciej Pałaszewski, Kostiantyn Chernii oraz Damian Kostkowski. 

Początek spotkania zaplanowano o godzinie 18.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl