polskich skrzydel

i

Autor: Google Street View Ulica Polskich Skrzydeł w Grudziądzu

Remonty dróg

Drogowcy biorą się za kolejną ulicę w Grudziądzu. Zmiany czekają na kierowców!

2023-10-12 9:22

Rusza remont kolejnej drogi w Grudziądzu. Tym razem drogowcy pojawią się na ulicy Polskich Skrzydeł na osiedlu Lotnisko. O szczegółach tej inwestycji piszemy na eska.pl.

lica Polskich Skrzydeł zostanie całkowicie zamknięta. Możliwy będzie jedynie dojazd do pobliskich garaży od strony ulicy Ikara. Z kolei w ciągu ulicy Skarżyńskiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z najazdem z kierunku ulicy Ikara w kierunku ulicy Warszawskiej, ruch jednokierunkowy wprowadzony zostanie również w ciągu ulicy Stachonia z najazdem z kierunku ulicy Warszawskiej w kierunku ulicy Ikara.

Ze względu na konieczność podtrzymania komunikacji autobusowej w obrębie osiedla Lotnisko, przewiduje się wprowadzenie zmian w ciągu drogi wojewódzkiej nr 534 – ulica Warszawska, polegających na prawostronnym zawężeniu pasa ruchu dla pojazdów jadących w kierunku Centrum oraz lewostronnego zawężenia pasa ruchu dla pojazdów jadących w kierunku Radzynia Chełmińskiego, dla zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego w miejscu zawężenia pasów obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania - przekazują ponadto urzędnicy.

Zmiany dotkną także pasażerów komunikacji miejskiej. Z użytku wyłączone zostaną przystanki Ikara/Skarżyńskiego w obie strony oraz Polskich Skrzydeł.

Tymczasowe postoje wyznaczono:

  • W stronę ulicy Rydygiera: to dodatkowy przystanek na Warszawskiej 15
  • W stronę centrum miasta: to dodatkowy przystanek Warszawska/Miłoleśna

W związku z wprowadzonymi zmianami w organizacji ruchu prosimy o dostosowanie się do ustawianych oznaczeń, aby umożliwić bezproblemowy przejazd autobusów - apelują pracownicy Wydziału Komunikacji Miejskiej w Grudziądzu.

mapka zdm

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądz Mapka z organizacją ruchu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

„POKOLENIA istnieje powód dlaczego pamiętamy”- niezwykła wystawa rodziny artystów