Telefon w trakcie jazdy

i

Autor: Radio ESKA Za rozmowy w trakcie jazdy grozi mandat w wysokości 200 zł

Droga rozmowa podczas jazdy autem

2020-09-04 12:59

To może być bardzo droga rozmowa. Policjanci apelują by podczas jazdy samochodem korzystać z urządzeń głośnomówiących. Trzymanie telefonu przy uchu może nas słono kosztować.

Tego typu zdarzenia często rejestrowane są przez policyjne wideorejestratory. Tak było m.in. w ostatniej sytuacji, gdy mundurowi na rozmowie telefonicznej w trakcie jazdy przyłapali mieszkankę Grudziądza.

W tym momencie jeden z funkcjonariuszy wykorzystał możliwości techniczne urządzenia i zbliżył obraz z kamery kierując ją na zewnętrzne lusterko pojazdu, gdzie widać było jak kierująca korzysta z telefonu komórkowego. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli w bezpiecznym miejscu po tym jak ruszył ze skrzyżowania. Prowadząca auto odłożyła telefon dopiero po tym jak zorientowała się, że zostaje zatrzymana do kontroli - mówi Jacek Jeleniewski z KMP Grudziądz.

Za prowadzenie rozmowy w trakcie pojazdu bez zestawu głośnomówiącego grozi mandat w wysokości 200 zł oraz 5 punktów karnych.

Apelujemy o korzystanie z urządzeń głośnomówiących w pojazdach podczas jazdy, gdy mamy potrzebę przeprowadzenia rozmowy. Używanie telefonu bez takiego zestawu, czy nawet jak zdarza się pisanie wiadomości doprowadza często do bardzo niebezpiecznych sytuacji na drodze - dodaje nasz rozmówca