dorota berent fota

i

Autor: Nadesłane / Dorora Berent Dorota Berent z zespołem wystąpi na Jarmarku Św. Mikołaja

Dorota Berent z zespołem w Radiu Eska: Chcemy zamieszać na muzycznych scenach

2022-12-07 10:57

Dorota Berent z zespołem to nowa formacja muzyczna w Grudziądzu. Grają ze sobą od kilku miesięcy i już zdążyli nagrać jeden utwór. Teraz wystąpią podczas trwającego obecnie Jarmarku Św. Mikołaja na Rynku Głównym.

Łukasz Piekarski (Radio Eska): Zacznę od pytania, które pewnie przy tego typu okazjach zadaje się na samym początku. Jak to się zaczęło, że razem się zebraliście i zaczęliście grać.

Dorota Berent: Zaczęło się od mojej prośby. Poprosiłam panów muzyków, fachowców o współpracę. Czy zechcieliby ze mną zamieszać trochę muzycznie. Panowie się zgodzili i tak to się zaczęło.

Z jakich środowisk ci muzycy pochodzą?

D.B. Głównie środowisk muzycznych. Panowie pochodzą z różnych formacji, mają różne swoje projekty z innymi zespołami, ale nasz jest wyjątkowy.

Jaką muzykę gracie albo chcecie grać?

Paweł Iwański: W tej chwili gramy muzykę, można powiedzieć na pograniczu z soulu r&b z elementami popu. Wydaje mi się, że jest to muzyka, która jak to się zwykle mówi - łączy tę starszą publiczność i tę młodszą. Tak, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Gracie własne kawałki czy skupiacie się na coverach?

P.I. Gramy głównie własne, chociaż covery też się przewijają, ale to tak bardziej powiedzmy, żeby się złapać muzycznie.

Co przed wami? Jakie plany przyszłość przyniesie tej nowej formacji muzycznej tutaj w Grudziądzu?

D.B. Oprócz pracy nad własnymi autorskimi utworami najbliższa przyszłość to nasz jarmark w Grudziądzu 8 grudnia i kolejne muzyczne wyzwanie, nad którym już pracę się rozpoczęły to koncert muzyki filmowej w kwietniu, Będzie on kończył właściwie ten nasz pierwszy muzyczny projekt.

Coś więcej o koncercie muzyki filmowej? Jaki będzie temat przewodni? Czy są już jacyś może pierwsi artyści, którzy wystąpią?

D.B. Coś więcej za dużo nie można, ale z chęcią się państwem podzielę, że motywem przewodnim będzie takie The Best of, ponieważ to będzie 10 edycja. Mogę również zdradzić, że mamy pierwszego fantastycznego gościa. Będzie nim pani Grażyna Łobaszewska, z czego się bardzo bardzo cieszymy.

Data i godzina jest już znana?

D.B. Jest znana, to 28 kwietnia 2023.

Wcześniej padło magiczne hasło „Jarmark Świętego Mikołaja”. Może teraz kilka słów o tym występie?

P.I. Serdecznie zapraszamy, ponieważ wydaje mi się, że zagramy utwory, które przybliżą nas do tego świątecznego klimatu, a szczególnie teraz, gdy patrząc nawet tutaj, za oknem mamy ruch, korki. Po prostu przyjdźcie się zrelaksować, czy uspokoić, wyciszyć. Zapaść w ten magiczny świąteczny klimat.

D.B. Ja z przyjemnością państwa zaproszę, ponieważ aranżacje są bardzo ciekawe i nastrojowe. Tak jak Paweł mówi, wszystko będzie grane na żywo.

Dorota Berent wraz z zespołem wystąpi ok. godziny 18:30 w czwartek (8 grudnia). Wcześniej zaprezentuje się Zespół TIM (Towarzystwo Idealnej Młodzieży).

Skład zespołu:
  • Dorota Berent - wokal
  • Paweł Iwański - gitara basowa
  • Tomasz Gust - pianino
  • Marek Habryn - gitara elektryczna i akustyczna
  • Jakub Hausman - perkusja
dorota berent fota 2

i

Autor: Nadesłane / Dorora Berent Dorota Berent wraz z zespołem

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Najbardziej ODJECHANE prezenty pod choinkę dla GEEKÓW | ESKA XD - Mobmania #63