DPS Grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka Personel DPS-ów ma dostawać do tysiąca złotych brutto miesięcznie przez kwartał

Dodatki finansowe dla pracowników Domów Pomocy Społecznej w Grudziądzu. Skąd i na jakie pieniądze mogą liczyć?

2020-05-20 13:34

Badania na COVID-19, środki ochrony osobistej ale przede wszystkim pieniądze skierowane są do personelu DPS-ów w Grudziądzu. Miesiąc temu, 20 kwietnia Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego. Dodatek finansowy ma zostać wypłacany w miesięcznych transzach przez kwartał. Jakiej sumy mogą się spodziewać?

Finansowe wsparcie za trud swojej pracy, opiekę nad chorymi i starszymi osobami, które są w największej grupie ryzyka zachorowania na COVID-19, zdecydowanie się należy. Pytanie tylko skąd i w jakiej wysokości popłyną pieniądze do kieszeni personelu DPS-ów. Grudziądz znalazł się wśród partnerów projektu i jest potencjalnym beneficjentem. Przyznanie i wypłata dodatków do wynagrodzeń przewidziana jest dla pracowników świadczących opiekę całodobową i wynosi do tysiąca złotych brutto i będzie wypłacane przez trzy miesiące, w momencie pozyskania dofinansowania. Z tego wynika, że wsparcie otrzyma personel, którego obowiązki wymagają stałego i bezpośredniego kontaktu z podopiecznymi w wysokości proporcjonalnej do czasu pracy, w bezpośrednim kontakcie z podopiecznymi -do tysiąca złotych oraz mającymi incydentalny kontakt -do pięciuset złotych.

Co wiesz o polskich aktorach, muzykach, celebrytach?

Pytanie 1 z 9
Z jakiego miasta pochodzi Tomasz Organek?

Aktualnie wniosek o dofinansowanie projektu został zaakceptowany w Urzędzie Marszałkowskim. Zdecydowanie trudniej o pieniądze z kasy miasta. Urząd Miejski w Grudziądzu informuje, że epidemia wpłynęła niekorzystnie na sytuację finansową miasta. Ta jest i bez tego bardzo trudna. Miasto funkcjonuje w oparciu o program postępowania naprawczego. W dalszej perspektywie rozważy możliwość podniesienia pensji personelowi DPS-ów. Ponadto, decyzją dyrektora placówki w roku bieżącym wypłacone zostały nagrody w wysokości 240 złotych brutto. Kwota była pomniejszona proporcjonalnie o dni nieobecności w okresie od 12 marca do 20 kwietnia czyli od dnia wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego. Pracownicy, którzy nie skorzystali z urlopów otrzymali dodatkowo trzydzieści złotych.

Jak myć ręce, aby chronić się przed koronawirusem?