Debiutanci i nowe rekordy. Parkrun Grudziądz podsumował rok 2021

i

Autor: Parkrun Grudziądz

Debiutanci i nowe rekordy. Parkrun Grudziądz podsumował rok 2021

2022-01-08 17:16

Nowi uczestnicy, czasowe rekordy i wysoka frekwencja. To sukcesy zanotowane w 2021 roku. Inicjatywa Parkrun Grudziądz zyskała rzeszę miłośników, którzy każdego tygodnia mierzą się z leśnymi kilometrami.

Parkrun to cykliczne wydarzenie biegowe. Uczestnicy co tydzień, spotykają się o tej samej porze i w tym samym miejscu, by pokonać 5 kilometrów leśnej trasy. Pomimo półrocznej przerwy w organizacji biegów, spowodowanej lockdownem, rok 2021 bogaty był w debiuty oraz rekordy czasowe. Grudziądzanie na trasę wrócili w czerwcu, co było długo wyczekiwanym przez nich momentem.

Spotkania biegowe przyciągają całe rodziny z dziećmi oraz młodzież. Koordynatorzy podkreślają, że Parkrun jest dla wszystkich, bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Można truchtać, spacerować, a nawet maszerować z kijkami czy czworonogiem. Ciekawą propozycją i zachętą do aktywności jest skierowana do młodszych akcja 6za6. Za udział w sześciu spotkaniach Parkrun, uczniowie otrzymują ocenę celującą z wychowania fizycznego. Może to być zarówno bieg, jak i wolontariat. Osoby pełniące rolę wolontariuszy mierzą czas uczestników, skanują ich dane, rozdają tokeny a także fotografują zmagania sportowców.

Aby wziąć udział wystarczy zarejestrować się na oficjalnej stronie wydarzenia i pobrać kod. Indywidualny kod uczestnika, upoważnia do startu w każdym miejscu kraju, a nawet poza jego granicami. W Grudziądzu spotykamy się w każdą sobotę na leśnym parkingu, przy rondzie Ks. Jerzego Popiełuszki. Start o godzinie 9:00. Inicjatywa Parkrun widnieje w grudziądzkim harmonogramie wydarzeń już od ponad 3 lat.