posel szymanski

i

Autor: Nadesłane Poseł Tomasz Szymański

Czy ścieżka na moście w Grudziądzu będzie szersza? Poseł Tomasz Szymański ma odpowiedź z ministerstwa

2022-12-23 14:25

Trwa walka o szerokość ścieżki rowerowej na grudziądzkim moście. O jej poszerzenie zabiega m.in. lokalny poseł Tomasz Szymański. Napisał w tej sprawie interpelację do ministra infrastruktury.

Przypomnijmy, obecnie ścieżka pieszo-rowerowa na moście ma 1,7 metra szerokości. Po zaplanowanym remoncie grudziądzkiego mostu - ma mieć 2,5 metra. Według posła Tomasza Szymańskiego - to zdecydowanie za mało.

Powinniśmy przyjąć podobne założenia, które są w Toruniu i poszerzyć ten ciąg na moście do czterech metrów - mówi grudziądzki parlamentarzysta.

W grudniu poseł Szymański otrzymał odpowiedź z Ministerstwa Infrastruktury w sprawie propozycji wspomnianego poszerzenia ścieżki na moście. Okazuje się, że najprawdopodobniej do takiego zabiegu nie dojdzie.

Dowiedziałem się, że według badań, które były przeprowadzone na przełomie roku 2020 i 2021 średni - dobowy ruch rowerowy na moście w Grudziądzu to jedna osoba. Nie muszę przypominać mieszkańcom naszego miasta, że to nieprawda - dodaje poseł Szymański.

Dodatkowo, badania prowadzone były w dobie pandemii. Obowiązywało wówczas wiele zakazów, szczególnie jeśli chodzi o poruszanie się.

To był czas zakazu wstępu do lasów. Mieliśmy bardzo duże problemy z przemieszczaniem się. Jeżeli ktoś wtedy badał przepustowość mostu, to wyciągał absurdalne wnioski, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - informuje parlamentarzysta z Grudziądza.

Co zaplanowano w ramach remontu grudziądzkiego mostu?

Prace obejmą:
  • zamontowanie nowej balustrady.
  • rozbiórkę obecnego chodnika,
  • rozbudowę stalowej konstrukcji wsporników,
  • wykonanie nowej płyty żelbetowej chodnika,
  • wykonanie nowej nawierzchni.

Łączna wartość tej inwestycji to ponad 14 mln zł. PKP zapewnia, że ma finansowanie na wszystkie prace.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Koncert Kaja Gniecioszek Gwiazdkowe Marzenie