PSP w Grudziądzu

i

Autor: Damian Pieczonka Paweł Korgol z PSP w Grudziądzu jeszcze przed sezonem grzewczym przypomina, jak uchronić się przed czadem

Czujki tlenku węgla alarmują i chronią przed cichym zabójcą. Grudziądzcy strażacy rozdają detektory za darmo ale nie wszystkim

2020-08-19 12:34

Czujki tlenku węgla ratują ludzkie życie. Grudziądzcy strażacy rozdają urządzenia w ramach projektu GBO. Pół tysiąca detektorów trafi do mieszkańców okręgu "Śródmieście -Wyzwolenia". Sprawdź czy możesz dostać urządzenie za darmo.

Przed sezonem grzewczym warto sprawdzić urządzenia grzewcze i instalacje kominowe, a także zabezpieczyć się w niewielkie urządzenia, które ostrzegają nas przed zagrożeniem. Czujki tlenku węgla rozdawane są przez strażaków z Grudziądza, mieszkańcom okręgów Śródmieście- Wyzwolenia. To do nich skierowany był projekt w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego, który zebrał wystarczająco dużą ilość głosów. Właśnie przyszedł czas na jego realizację. Pół tysiąca detektorów trafi w ręce mieszkańców, którzy spełnią określone kryteria.

Przeważnie było tak, że jeżeli w mieszkaniu była czujka to nie było poszkodowanych, nie było potrzeby hospitalizacji domowników. Natomiast jeśli tej czujki nie było, były tragedie włącznie z ofiarami śmiertelnymi i całe rodziny musiały udawać się do szpitala -mówi Paweł Korgol z PSP w Grudziądzu. To pokazuje jak ważne jest instalowanie tych niewielkich urządzeń.

Aby otrzymać takie urządzenie należy spełnić następujące warunki

-Projekt skierowany jest do osób pełnoletnich,
-Mieszkanie musi być zlokalizowane na terenie okręgu „Śródmieście – Wyzwolenia”
-W mieszkaniu musi znajdować się przynajmniej jedno urządzenia grzewcze z ważnym przeglądem,
-Do jednego lokalu mieszkalnego może zostać przekazana maksymalnie jedna czujka

Przekazanie czujki odbędzie się na terenie KM PSP w Grudziądzu po uprzednim telefonicznym umówieniu się. Nr tel. 56 45 06 633 - czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30. Podczas przekazania należy okazać niezbędne dokumenty, oraz zachować wymagany reżim sanitarny.