Zarobki w Warszawie

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Zarobki w Warszawie

CV, które przykuje uwagę rekrutera - jak to zrobić?

2022-04-25 5:16

CV to niezwykle ważny dokument dla każdej osoby poszukującej pracy. Jego forma oraz zawarta w nim treść stanowią wizytówkę kandydata, dlatego też CV zawsze powinno być tak skonstruowane, by wyróżnić jego właściciela spośród innych kandydatur. Jest to jeden z głównych czynników zwiększających szansę na otrzymanie pracy. Jak więc już na starcie przyciągnąć uwagę rekrutera? Sprawdźmy!

Co powinno zawierać CV?

Wielu kandydatów chcących rozpocząć swoją przygodę z IT zastanawia się, od czego tak naprawdę zacząć. Odpowiedź jest jedna: od znalezienia najlepszej oferty pracy! Jeżeli jesteś na tym etapie, koniecznie przejrzyj aktualne ogłoszenia na portalu Protocol i poznasz aktualne oferty pracy z wielu miast w tym z Grudziądza! Jeżeli jednak już znalazłeś idealną ofertę, musisz zmierzyć się z koniecznością stworzenia CV. Jest to dokument, z którego rekruter może dowiedzieć się wszelkich interesujących go kwestii. Każde CV, niezależnie od tego, o jakie stanowisko stara się kandydat, powinno zawierać kilka najważniejszych sekcji:

  • o mnie: krótkie przedstawienie kandydata,
  • wykształcenie: wykaz szkół, do których uczęszczał zainteresowany,
  • doświadczenie zawodowe: opis dotychczas podejmowanej pracy oraz odbytych kursów czy szkoleń,
  • umiejętności: spis kompetencji, jakie posiada kandydat,
  • hobby i zainteresowania.

O czym wspomnieć, aby przykuć uwagę rekrutera?

Z perspektywy rekrutera CV jest więc dokumentem stricte informacyjnym. Z punktu widzenia kandydata może jednak być także szansą na dobre zaprezentowanie swojej osoby. To, w jaki sposób to zrobi, może mieć realny wpływ na wyniki rekrutacji. O czym więc warto wspomnieć?

1. Zrealizowane projekty

W branży IT liczą się przede wszystkim projekty. Dlatego zawsze warto wspomnieć o tym, w jakich przedsięwzięciach kandydat miał okazję uczestniczyć oraz jakie technologie czy narzędzia wykorzystywał do ich realizacji.

2. Odniesione sukcesy

Nie bój się otwarcie mówić w CV o swoich sukcesach – szczególnie, gdy odniosłeś je w branży, którą pragniesz się zajmować.

3. Obsługiwane narzędzia

Programista zawsze powinien szczegółowo wymienić wszelkie narzędzia, programy oraz języki programowania, jakimi potrafi się posługiwać. 

Artykuł sponsorowany