cuw grudziadz praca

i

Autor: Urząd Miejski Centrum Usług Wspólnych w Grudziądzu prace rozpocznie 2 sierpnia

CUW w Grudziądzu rozpoczyna prace. Trwa adaptacja pomieszczeń

2021-07-28 11:36

Jeszcze w wakacje ruszy Grudziądzkie Centrum Usług Wspólnych. Jednostka obejmie zasięgiem łącznie ponad 40 szkół i placówek oświatowych Grudziądza. Początek działalności zaplanowano na 2 sierpnia.

Prace remontowe w Grudziądzkim Centrum Usług Wspólnych dobiegają końca. Od czwartku zaplanowano przeprowadzkę sprzętu i mebli. Natomiast 2 sierpnia placówka oficjalne rozpocznie swoją działalność. GCUW pozwoli m.in. na centralizację obsługi księgowo-finansowej, prowadzenie spraw kadrowych, naliczanie płac i racjonalizację powiązanych z nimi procesów.

Cieszę się, że Radni podjęli uchwałę dotyczącą powstania Grudziądzkiego Centrum Usług Wspólnych i już za kilka dni placówka otworzy swoje drzwi. Utworzenie GCUW pozwala lepiej wykorzystać zasoby kadrowe oraz skoncentrować się na realizacji statutowych zadań merytorycznych, a dyrektorzy będą mogli poświęcić się dydaktyce – mówi wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska.

ZOBACZ TEŻ - Grudziądzki Spichlerz organizuje festyn. Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Pracownikami Grudziądzkiego Centrum Usług Wspólnych staną się dotychczasowi pracownicy jednostek oświatowych, którzy odpowiadali za sprawy z zakresu finansów i księgowości oraz kadr i płac. Łącznie zatrudnionych zostało 49 osób, w tym 2 nowe i 47 przeniesionych. Wszystkim zatrudnionym zostały już przedstawione obowiązki oraz powierzone szkoły, które dane osoby będą obsługiwać.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY