powiatowe autobusy

i

Autor: Facebook / Starostwo Powiatowe w Grudziądzu Zapadły decyzje w sprawie utworzenia związku komuniacyjnego w powiecie grudziądzkim

Zapadła decyzja!

Co dalej z przewozami komunikacyjnymi w powiecie grudziądzkim? Wójtowie i starosta zdecydowali

2023-06-08 10:08

Za nami spotkanie Wójtów i Burmistrzów, na którym Starosta Powiatu Grudziądzkiego Adam Olejnik omówił stan prac w zakresie utworzenia Związku Powiatowo – Gminnego Przewozy Autobusowe Obszaru Grudziądzkiego. Zapadły na nim kluczowe decyzje.

Wielomiesięczne prace nad ustaleniem zasad funkcjonowania Związku nie przyniosły efektu. W związku z tym przedstawiciele samorządów gminnych i powiatu grudziądzkiego zdecydowali się na odstąpieniu od zamiaru utworzenia Związku Powiatowo – Gminnego Przewozy Autobusowe Obszaru Grudziądzkiego w roku 2023. 

Co to oznacza dla mieszkańców Grudziądza i powiatu? Sposób funkcjonowania komunikacji powiatowej nie ulegnie zmianie. W 2024 roku zadanie będzie kontynuowane w dotychczasowej formie komunikacji powiatowej.

Kością niezgody było dopuszczenie do realizacji połączeń autobusowych przez Miejski Zakład Komunikacyjny w Grudziądzu. To właśnie ten zapis w statucie kilka tygodni temu zakwestionował Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

Stanowisko wójtów i starosty trafiło już na biurko prezydenta Macieja Glamowskiego. Teraz czekamy na stanowisko władz miasta.

Pełną treść stanowiska znajdziemy TUTAJ

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Barwy szczęścia po wakacjach. Huczna impreza u Pyrków! Takiego grona jeszcze nie było