policja grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka Śledczy próbują ustalić tożsamość denata

Ciało mężczyzny w pustostatnie w Grudziądzu. Policja ustala jego tożsamość. Co było przyczyną zgonu?

2021-02-08 11:59

Zwłoki mężczyzny znaleziono w jednym z pustostanów przy ulicy Zachodniej w Grudziądzu, w niedzielę 7 lutego. Do tej pory policjantom nie udało się ustalić tożsamości denata. Co mogło przyczynić się do jego śmierci?

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 5.02.2021

W niedzielę, 7 lutego ciało mężczyzny znaleziono w jednym z pustostanów w Grudziądzu. Ustalono, że zgon nastąpił na skutek hipotermii. Śledczy próbują ustalić tożsamość denata. W weekend temperatura spadła poniżej -10 stopni. To pierwsza ofiara zimy w tym sezonie. Właśnie zmagamy się z drugą falą mrozów. To bardzo niebezpieczna aura nie tylko dla pozostających bez dachu nad głową ale również dla osób w stanie nietrzeźwym. Po spożyciu alkoholu nie czujemy chłodu.

Zobacz też: Zawieje i zamiecie na terenie Kujawsko-Pomorskiego. W innych regionach już jest groźnie [ZDJĘCIA]

Zima szczególnie niebezpieczna

Okres zimowy to czas szczególnie niebezpieczny dla osób samotnych, bezdomnych, starszych i chorych. Dlatego też, policjanci podczas codziennych służb sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na utratę życia lub zdrowia z powodu wychłodzenia organizmu. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni na stałe przebywający na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Okres niskich temperatur to zagrożenie również dla osób będących pod wpływem alkoholu. Niejednokrotnie pijane osoby nie są w stanie o własnych siłach dotrzeć do domu, „odpoczywają” na ławkach, przystankach, nie czując zimna. Oni też potrzebują naszej pomocy.