Herosi codzienności

i

Autor: UM Grudziądz Jesteś na linii frontu? Pracujesz i boisz się o swoje zdrowie? Miasto ma dla Ciebie darmowy pakiet środków higienicznych

Chodzisz do pracy? Jesteś HEROSEM - miasto ma dla Ciebie pakiet ochronny [AUDIO]

2020-04-16 20:39

Dla wszystkich osób, które w czasie pandemii nie mogą pracować zdalnie, a wykonywane przez nich obowiązki ułatwiają życie mieszkańcom, Ratusz przygotował pakiet ochronny.

Od 16 kwietnia Rząd nałożył obowiązek zasłaniania ust i nosa osobom przebywającym w miejscach publicznych. W związku z tym urzędnicy chcąc wesprzeć mieszkańców, organizują akcję:  „Herosi codzienności”.

Wykonujesz pracę na rzecz Grudziądzan i jednocześnie jesteś narażony na zakażenie koronawirusem? Miasto przygotowało dla Ciebie specjalny pakiet ochronny.

Po darmowy zestaw środków higieny do Ratusza zgłaszać się mogą  pracownicy służby zdrowia i m.in. ekspedientki, kierowcy, motorniczy, kurierzy czy osoby, które mający bezpośredni kontakt z interesantem.

Pakiet zawiera dwie wielorazowe, bawełniane maseczki ochronne, filtry oraz płyn do dezynfekcji o pojemności 1 litra

Samorząd zakupi płyn dezynfekujący oraz materiał na maseczki ochronne. Maseczki wykonają osadzeni z Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu. W pomoc zaangażują się także Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Co zrobić, aby otrzymać pakiet dla "Herosów codzienności" tłumaczy Natalia Granica z UM w Grudziądzu, posłuchaj:

Aby otrzymać pakiet ochronny należy skontaktować się z Wydziałem Komunikacji Społecznej. Zapotrzebowanie należy zgłosić pod adresem e-mail: herosi@um.grudziadz.pl. W wiadomości należy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer telefonu. Liczba pakietów ograniczona.

Herosi Codzienności

i

Autor: UM Grudziądz