Chodniki często są też zaśmiecane. Tak wyglądała niedawno ulica Dworcowa w Grudziądzu

i

Autor: Damian Pieczonka

Brudne chodniki na ulicy Sienkiewicza w Grudziądzu. Dopiero co zakończył się remont [AUDIO, WIDEO]

2020-10-05 9:30

Dopiero co ułożone płyty chodnikowe są już zabrudzone. Spacer ulicą Sienkiewicza, jak I innymi ulicami w centrum Grudziądza, razi w oczy. Wszystko przez niewłaściwe parkowanie samochodów. Jest to wykroczenie, które utrudnia pieszym poruszanie się oraz źle wpływa na estetykę. Zobacz spot profilaktyczny przygotowany przez Straż Miejską, zachęcający do dbania o wspólne mienie.

W ostatnich tygodniach, zwłaszcza w centrum Grudziądza kierowcy pozwalają sobie na więcej. Zaobserwować można parkujące na chodnikach samochody, które znacznie utrudniają poruszanie się pieszych I wpływają źle na estetykę nawierzchni spacerowych. Naruszenie warunków dopuszczalności zatrzymania lub postoju stanowi wykroczenie drogowe, za które Straż Miejska może nałożyć mandat karny. Dlatego funkcjonariusze przygotowali krótki spot profilaktyczny, zachęcający do dbania o wspólne mienie.

Straż Miejska w Grudziądzu zwraca uwagę na parkujące auta na chodnikach

W ostatnim czasie Grudziądz doczekał się nowych ulic i chodników, które powstały w ramach prowadzonych remontów. Ma to miejsce choćby na ulicy Sienkiewicza. W utrzymaniu porządku ma pomóc maszyna sprzątająca. Niestety nie wszystkie zabrudzenia da się usunąć.

To jest jasna nawierzchnia więc można się spodziewać, że nawet najlepsze maszyny na świecie nie będą w stanie usunąć z tych elementów plam. Maszyna będzie pojawiała się na tym ciągu ulicy. Największym problemem są oleje silnikowe, które kapią z samochodów -mówi Jarosław Muragała z ZDM w Grudziądzu.

Jarosław Murgała z ZDM o brudnych chodnikach w Grudziądzu

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?

Parkowanie w taki sposób znacznie utrudnia poruszanie się pieszych, ale pozostawienie auta na chodniku ma również inne konsekwencje. Często po takim postoju na nawierzchniach pozostają plamy i nieczystości po różnego rodzaju wyciekach z aut. To także wykroczenie, a ponadto źle wpływa to na estetykę, bowiem chodniki stają się brudne.