Koronawirus, termometr

i

Autor: msz

Blisko 50 tys. zł za termometry - jest oświadczenie szpitala [AUDIO]

2020-03-25 10:43

47 tys. 200 zł to suma, za którą grudziądzki szpital kupił zaledwie 50 termometrów. Ponad 35 tys. zł drożej!

W dobie epidemii koronawirusa, doposażenie lecznicy w sprzęt do bezdotykowego pomiaru temperatury ciała jest uzasadniony.

Być może nie byłoby w tej sprawie nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że takie same termometry bez trudu można kupić w sklepach stacjonarnych i internetowych 4. razy taniej! 945 zł. za sztukę zamiast niecałych 230 zł. robi "wrażenie" i pod wątpliwość stawia działania kadry zarządzającej szpitalem.

Co ważne podkreślenia, wyłączność na sprzedaż tych konkretnych termometrów ma jedynie duża sieć polskich sklepów AGD i RTV. Faktura na zakup wystawiona została jednak przez stosunkowo niewielką firmę z Łodzi.

Do sprawy, w oficjalnym oświadczeniu odnosi się grudziądzka lecznica:

Oświadczenie szpitala ws. zakupu termometrów, posłuchaj:

Szanowni Państwo informujemy, że Dyrektor Szpitala po uzyskaniu informacji dotyczącej dokonania zamówienia termometrów dla naszego Szpitala po cenie znacząco przekraczającej wartość rynkową dla danego sprzętu wydał polecenie anulowania zamówienia i dokonania zwrotu w/w termometrów do sprzedawcy.
Kierownicy komórek zadaniowych odpowiedzialni za dokonywanie zamówień towarów na rzecz naszej lecznicy otrzymali również polecenie wzmożenia kontroli procedur realizacji zamówień.
Dyrektor Szpitala Maciej Hoppe zażądał także złożenia pisemnych wyjaśnień przez osoby odpowiedzialne za zakup sprzętu medycznego w naszej placówce. Dalsze decyzje podjęte przez Dyrektora w tej sprawie uzależnione będą od w/w wyjaśnień złożonych przez pracowników.