olimpia grudziadz spadek

Autor: Olimpia Grudziądz Jedną z bramek dla Olimpii Grudziądz zdobył Jose Embalo (na zdjęciu)

Blamaż Olimpii w Lublinie. Grudziądzanie spadają do trzeciej ligi!

2021-06-12 13:54

Piłkarze Olimpii Grudziądz zaliczyli drugi spadek z rzędu. "Biało-zieloni" przegrali na wyjeździe 2:5 z Motorem Lublin i zajmując 17 miejsce w tabeli opuszczają drugoligowe boiska zaledwie po jednym sezonie.

Przed rozpoczęciem spotkania szansę na utrzymanie na drugoligowych boiskach miały (prócz Olimpii) miały jeszcze cztery zespoły. Grudziądzanie aby skutecznie walczyć o ligowy byt potrzebowali zwycięstwa. Remis dawał sukces tylko w wyjątkowych sytuacjach.

W pierwszej połowie znacznie lepiej na boisku w Lublinie prezentowali się piłkarze grudziądzkiej Olimpii. "Biało-zieloni" przeważali, ale za każdym razem nie byli w stanie wyjść na prowadzenie. To, co nie udało się podopiecznym Zbigniewa Smółki, udało się zawodnikom Motoru. Stały fragment gry i pewne uderzenie Tomasza Swędrowskiego dały gospodarzom korzystny wynik tuż przed zejściem na przerwę.

Po przerwie Motor zadał drugi cios. Ponownie Nikodema Sujeckiego pokonał Swędrowski. W tym momencie sytuacja Olimpii była już bardzo ciężka.

W 54' minucie nadzieję w serca kibiców grudziądzkiego zespołu wlał Jose Embalo. Portugalczyk trafił do siatki i zmniejszył stratę do Motoru i ewentualnego utrzymania się na drugoligowych boiskach.

To, co wydarzyło się później raz na dobre zamknęło drzwi przed utrzymaniem piłkarzom Olimpii. Kolejne trafienia Sobstyla, Wójcika i samobójcza bramka Witasika praktycznie zabiły spotkanie i walkę o ligowy byt.

W 88' minucie honorowym trafieniem dla Olimpii popisał się jeszcze młody Jakub Nawrocki.

"Biało-zieloni" przegrali ostatecznie 2:5 i zanotowali drugi spadek z rzędu. Wraz z Olimpią do trzeciej ligi spada także Bytovia Bytów oraz Błękitni Stargard.

Do tematu podsumowań, analiz i dalszych planów wobec spółki Olimpia Grudziądz SA wrócimy w przyszłym tygodniu.

Motor: 87. Seweryn Kiełpin - 26. Michał Król, 51. Rafał Grodzicki (76, 2. Przemysław Zbiciak), 91. Ariel Wawszczyk, 11. Paweł Moskwik - 17. Filip Wójcik, 21. Kamil Kumoch (60, 23. Jakub Sobstyl), 6. Tomasz Swędrowski (51, 7. Sławomir Duda), 10. Rafał Król, 77. Piotr Ceglarz (76, 16. Leszek Jagodziński) - 9. Krzysztof Ropski (60, 99. Daniel Świderski)

Olimpia: 33. Nikodem Sujecki - 66. Piotr Witasik, 32. Robert Obst (76, 22. Wahe Mnacakanjan), 3. Bartosz Widejko - 25. Damian Ciechanowski, 23. Michał Graczyk, 19. Grzegorz Gulczyński (70, 20. Grzegorz Płatek), 70. Marko Zawada (70, 16. Oskar Kalenik), 8. Mikołaj Gabor - 9. João Criciúma (61, 7. Najim Romero), 10. José Embaló (76, 64. Jakub Nawrocki)

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z Sopotu. Przedostatni trening przed wylotem do Rosji.