bieganie grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Na starcie stanęło blisko 2000 biegaczy

Bieg Bronka Malinowskiego w Grudziądzu. Na starcie prawie 2 tys. biegaczy [FOTO]

2022-06-04 14:43

Za nami 41. edycja Międzynarodowych Biegów im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu. Na starcie stanęło łącznie prawie 2000 biegaczy. Na liście zapisanych nie brakowało również obywateli Ukrainy.

Tegoroczna edycja Biegów Bronka Malinowskiego musiała zostać przełożona na wcześniejszy termin. Zazwyczaj impreza z legendarnym "przeszkodowcem" w tle odbywała się we wrześniu. Tym razem wczesną jesień zamieniono na lato.

Zmiana terminy wynika z planowanego na drugą część roku remontu stadionu GKS Olimpii Grudziądz - tłumaczy Marcin Jędrak, dyrektor biegu.

Do startu w tegorocznej edycji biegów przystąpiło prawie 2000 osób. W głównej mierze były to dzieci, które rywalizowały w poszczególnych kategoriach wiekowych (w zależności od tego różnił się także dystans). Start biegu głównego zaplanowano na godzinę 11. Biegacze do pokonania mieli 10 kilometrów.

W 41. edycji Międzynarodowych Biegów im. Bronisława Malinowskiego zwyciężył Adrian Przybyła z Bydgoszczy, który pomimo dobiegnięcia na pierwszej pozycji, nie był do końca zadowolony ze swojego startu.

To nie był mój najlepszy bieg. Jestem trochę przemęczony startami. Ogólnie ten sezon mogę spisać na straty. Dodatkowo nie pomagała dzisiaj bardzo upalna pogoda - mówi zwycięzca tegorocznej edycji.

Wśród pań triumfowała Kamila Grzonka reprezentująca klub Sokół Zblewo.

Na biegach Bronka Malinowskiego w Grudziądzu jestem po raz pierwszy. Świetna trasa, idealna pod bicie rekordów życiowych - mówi najlepsza biegaczka wśród pań.

Pełna lista z wynikami już wkrótce. Opublikujemy ją, gdy tylko wszystkie rezultaty będą dostępne w sieci.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run 2022