Schronisko dla zwierząt w Grudziądzu

i

Autor: Damian Pieczonka Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu da schronienie bezpańskim psom z Dragacza

Bezpańskie psy z Dragacza znajdą schronienie w Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu

2020-02-24 13:05

Zawarto porozumienie z Gminą Dragacz. Określono zasady i warunki przyjmowania zwierząt z sąsiedniej gminy. Trafiać będą do grudziądzkiego schroniska. Policzono, że rocznie przychód wynosić będzie 100 tys. złotych. Są tu już zwierzęta z pseudo hodowli. Przeciwko właścicielom prowadzone jest postępowanie karne.

Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu zdaniem władz miasta, bardzo pozytywnie wyróżnia się na tle innych tego typu jednostek w regionie. W ramach współpracy między gminami, bezdomne zwierzęta z Dragacza będą miały udzielaną pomoc oraz zapewniane miejsca w schronisku. Ustalono warunki utrzymania i zapewnienia przez gminę - miasto Grudziądz opieki nad tymi zwierzętami. Określono także zasady przyjmowania zwierząt bezdomnych, udzielania pomocy poszkodowanym, zabierania padłych, a także interwencji wobec dzikiej zwierzyny. Zwierzęta z gminy Dragacz będą czekać na nowych właścicieli w Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu przy ul. Przytulnej 1 prowadzonej przez Spółkę MZK z udziałem Fundacji 7 Życzeń.

-Spółka wygrała przetarg na prowadzenie tego zadania. Przychody związane są z ilością zwierząt, które są delegowane do tego schroniska oraz 41 psów przechowywanych w ramach toczącego się postępowania karnego -mówił pod koniec 2019 roku Paweł Maniszewski, prezes MZK. Czworonogi pochodzą z pseudo hodowli. Przeciwko właścicielom prowadzone jest postępowanie karne.

W ramach umowy pracownicy Centrum będą zajmować się m.in. przyjmowaniem i odbiorem zwierząt bezdomnych oraz zapewnieniem im miejsca i opieki, aktywnym poszukiwaniem nowych właścicieli dla przyjętych zwierząt czy zapewnieniem całodobowej opieki weterynaryjnej.