nasadzenia grudziądz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Nasadzenia potrwają do początku kwietnia

Będą kolejne nasadzenia na grudziądzkich ulicach [SONDA]

2022-03-26 13:52

Przełom marca i kwietnia będzie w Grudziądzu stał pod znakiem wiosennych i letnich nasadzeń. Pojawi się m.in. około 700 sztuk kwiatów na ulicy Spichrzowej.

Do 1 kwietnia planuje się nasadzenie około 700 sztuk kwiatów na ulicy Spichrzowej. Z kolei do połowy kwietnia około 11 tysięcy sztuk kwiatów pojawi się w Ogrodzie Botanicznym, na wybranych rabatach i donicach w mieście, a także na grudziądzkich plantach.

Wszystko w ramach akcji wiosennych nasadzeń. Będą to głównie bratki, stokrotki oraz rośliny cebulowe - przekazuje grudziądzki ratusz w swoim komunikacie.

Zaplanowano już także letnie nasadzenia. Na Spichrzową trafi około 400 sztuk kwiatów letnich, w pozostałe miejsca około 30 tysięcy sztuk.

Skąd pieniądze?

Miasto złożyło wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie zakupu roślin: drzew, krzewów, bylin oraz traw ozdobnych.

Czekamy obecnie na rozstrzygnięcie konkursu - dodają urzędnicy.

Sonda
Czy grudziądzki ratusz odpowiednio dba o miejską zieleń?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #045 - FIT PRANK, ECO DRIVING, FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA, MICHNIEWICZ