Marcin Jędrak, dyrektor Międzynarodowych Biegów Ulicznych im. Bronka Malinowskiego w Grudziądzu

i

Autor: Damian Pieczonka Dyrektor biegów Marcin Jędrak poinformował o trwających zapisach na 39. edycję Międzynarodowych Biegów im. Bronka Malinowskiego w Grudziądzu

Będą biegać I rysować, by upamiętnić Bronisława Malinowskiego. 39 edycja Międzynarodowych Biegów Ulicznych w Grudziądza w zmienionej formie [AUDIO]

2020-07-15 10:55

Co roku pod koniec września organizowana jest duża impreza biegowa w Grudziądzu, mająca upamiętnić postać złotego olimpijczyka z Moskwy, Bronisława Malinowskiego. Sportowiec zmarł tragicznie w wypadku drogowym na moście przez Wisłę. W tym roku, z powodu pandemii impreza zmienia swój dotychczasowy charakter. Organizatorzy nie rezygnują jednak z rywalizacji sportowej, która toczyć się ma częściowo wirtualnie. Dokładają jednak zmagania plastyczne.

Trwają zapisy na 39. edycję Międzynarodowych Biegów im. Bronisława Malinowskiego. Ten rok miał być wyjątkowy i huczny, ponieważ 31 lipca obchodzimy 40. rocznicę zdobycia przez Bronisława Malinowskiego złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie. Niestety sytuacja, która panuje w naszym kraju od marca nie pozwala na zorganizowanie Biegów w takim formacie jak dotychczas. Zdrowie, bezpieczeństwo i komfort biegaczy jest najważniejszy. W związku z tym podjęto decyzję o zmianie formuły z realnej na wirtualną.

Co to znaczy?

? biegacze muszą przebiec/przespacerować jednorazowo 10 kilometrów
? Dystans musi być pokonany między 21.09 a 04.10
? Trasa wyznaczona jest indywidualnie przez każdego biegacza - może to być trasa w lesie, parku, poza miastem czy też 25 okrążeń na stadionie

? dystans oraz czas musi być zarejestrowany na jednej z aplikacji biegowych (np. Endomondo)
? swój wynik biegacz wpisuje w panelu (link otrzymasz podczas zapisów), a nam przesyła screen swojego wyniku

Marcin Jędrak, dyrektor 39. edycji Międzynarodowych Biegów im. Bronka Malinowskiego w Grudziądzu

Każdy kto do tej pory zapisał się na bieg realny otrzymał wiadomość na swojego maila z informacjami co należy teraz zrobić. Biegi rodzinne, dziecięce i młodzieżowe również nie odbędą się w tym roku - ale przygotowano niespodziankę. Będzie to konkurs rysunkowy pt. “Radość po zdobyciu złotego medalu przez Bronisława Malinowskiego w Moskwie”. Prace należy przesyłać do organizatorów do 18 września. Wszystkie informacje znajdą się na fan page biegów w mediach społecznościowych. Będzie 12 laureatów. Ich prace umieszczone zostaną w specjalnym kalendarzu na 2021 rok, z okazji 40-lecia biegów.

Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?

Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?

Każdy z finisherów biegu głównego otrzyma pamiątkowy medal oraz specjalną koszulkę, którą będzie można nosić na co dzień (tym razem nie będzie to koszulka techniczna). Rywalizację zaplanowano na przełomie września i października.

Pierwszy pacjent wyleczony osoczem ozdrowieńca