rejs grudziadz

i

Autor: Urząd Miejski Rejsy będą odbywały od czwartku do niedzieli

Basia i Zosia atrakcją turystyczną dla grudziądzan. Pierwszy rejs już 17 czerwca!

2021-06-15 12:34

Katamaran wycieczkowy Zosia oraz statek Basia wznawiają turystyczne rejsy po Wiśle. Wycieczki organizowane będą od czwartku do niedzieli. Pierwszy rejs z grudziądzkiej mariny startuje już 17 czerwca.

Po rocznej przerwie wracają turystyczne rejsy po Wiśle. Pierwsza wycieczka z grudziądzkiej mariny wyruszy już 17 czerwca o godzinie 10. Do dyspozycji mieszkańców będzie katamaran wycieczkowy Zosia oraz większy statek, z którego mieszkańcy Grudziądza mieli już okazję wcześniej korzystać.

Wracamy do normalności. Bardzo się cieszę, że od czwartku mieszkańcy oraz turyści będą mogli korzystać z atrakcji turystycznej. Uruchomienie rejsów doskonale wpisuje się w obchody 730. urodzin Grudziądza, które będziemy świętować w nadchodzący weekend – mówi prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

ZOBACZ TEŻ - W centrum Grudziądza powstanie nowy mural. Będzie promował Muzeum Handlu Wiślanego [AUDIO]

W pierwszy rejs będzie można wypłynąć już o godzinie 10. Ostatni start zaplanowano każdego dnia o 19. Wycieczki będą organizowane głównie w weekendy.

Mamy dwie 12-osobowe jednostki: katamaran „Zosia” oraz statek pasażerski „Basia”. Obie jednostki rozpoczynają rejsy w Marinie Grudziądz i będą pływały od czwartku do niedzieli w godzinach 10.00-20.00, przy czym ostatni rejs rozpocznie się o godz. 19.00 - mówi kapitan Mariusz Pielaciński.

Pierwszy rejs odbędzie się już w najbliższy czwartek, 17 czerwca o 10.00. Wycieczki odbywać się będą do połowy września.

Przed pandemią z grudziądzkich rejsów korzystało niemal 4 tysiące pasażerów rocznie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z anteny 15.06, godz.10