basen kalinkowa

i

Autor: Pixabay Miejski basen na Kalinkowej z drobnymi przerwami nieczynny jest od marca zeszłego roku

Basen na Kalinkowej nadal zamknięty! OPEC zastanawia się na przyszłością pływalni [AUDIO]

2021-02-15 9:41

Pomimo złagodzonych obostrzeń miejski basen przy Kalinkowej w Grudziądzu pozostanie zamknięty. Taką decyzją wydała grupa OPEC, która prowadzi pływalnie.

Powodem jest słaba kondycja finansowa basenu. Ta w czasie pandemii pogorszyła się jeszcze bardziej. Pływalnia nieczynna jest z drobnymi przerwami od marca ubiegłego roku.

Pomimo, że basen został zamknięty z powodu rządowych ograniczeń wciąż nie otrzymaliśmy żadnego odszkodowania, ani wsparcia na jego prowadzenie. Wszystkie koszty z jego postojem i utrzymanie pływalni ponosi obecnie grupa OPEC - mówi Marek Jopp z OPEC Grudziądz.

ZOBACZ TEŻ - Ciepła woda w kranie i ogrzewanie - koronawirus nie zatrzyma dostaw

W związku z długim zamknięciem basenu w trudnej sytuacji znaleźli się jego pracownicy. Grupa w miarę możliwości zapewniła im pracę w swoich spółkach. W najbliższym czasie ma zostać podjęta decyzja co dalej z pływalnią na Kalinkowej.

Analizujemy różne scenariusze wyjścia z tego impasu. Uruchomienie basenu w dotychczasowej formule przekracza nasze możliwości. Działalność grupy OPEC to przede wszystkim energetyka. Ta jak wiadomo z powodu pandemii sama potrzebuje wsparcia i odpowiednich inwestycji - dodaje nasz rozmówca.

Co dalej z miejskim basenem? Mówi Marek Jopp z grupy OPEC Grudziądz. Posłuchaj:

Już od dzisiaj miłośnicy pływania, będą mogli korzystać z basenów przy szkołach na os. Rządz i Lotnisko.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nauka jazdy na rolkach w domu | ESKA XD - Fit vlog #16