arriva gmina

i

Autor: Radio ESKA Obecnie gminne autobusy zatrzymują się tylko na jednym przystanku w mieście

Arriva składa nowy wniosek do Ratusza. Spółka zgadza się na mniejszą liczbę przystanków!

2021-02-03 23:11

Przewoźnik nowy wniosek złożył 28 stycznia. Poprzedni (złożony 1 grudnia) pozostał bez echa. Autobusy komunikacji gminnej po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku będą mogły zatrzymywać się przy 21 miejskich przystankach. Wcześniej ich liczba wynosiła 101.

Obecnie autobusy komunikacji gminnej zatrzymują się tylko na jednym przystanku w mieście. To miejsce postojowe koło marketu na Rapackiego. Poprzednio złożony przez Arrivę wniosek (1 grudnia) pomimo zapowiedzi urzędników pozostał bez odpowiedzi. Spółka zdecydowała się ponowić pismo.

W trosce o jak najszybsze załatwienie sprawy i przyśpieszenie uzyskania zgody na korzystanie z przystanków pasażerów komunikacji Gminnej, 28 stycznia br. złożyliśmy drugi wniosek o korzystanie z przystanków, uwzględniający tylko przystanki wymienione w Uchwale Rady Miejskiej z 16 grudnia 2020 roku - informuje Joanna Parzniewska, rzecznik prasowy spółki Arriva.

ZOBACZ TEŻ - Posłowie chcą posiedzenia zespołu ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym w Grudziądzu [AUDIO]

Zgodnie z nową uchwałą gminny przewoźnik będzie miał do dyspozycji 21 przystanków miejskich. Wcześniej uchwała mówiła o 101 takich miejscach.

Zależy nam na jak najszybszym zapewnieniu pasażerom możliwie jak najdogodniejszego dojazdu do kilku punktów w mieście, stąd nie czekając na rozpatrzenie pierwszego wniosku, złożyliśmy drugi wniosek. Liczymy, że nie będzie on już budził żadnych wątpliwości Urzędu Miasta i zostanie rozpatrzony pozytywnie w możliwie najszybszym terminie - dodaje przedstawicielka przewoźnika.

ZOBACZ TEŻ - Czy Grudziądz zwiększy ilość przystanków dla Gminy Grudziądz? Oświadczenie radnych PiS [AUDIO]

Przypomnijmy, że powstanie komunikacji gminnej to efekt rozwiązanego porozumienia pomiędzy miastem, a gminą na tworzenie wspólnej komunikacji publicznej.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Roboty nauczyły się tańczyć | ESKA XD - Mobmania #15