Mateusz Orzechowski

i

Autor: Damian Pieczonka Wyniki ankiet tolerancyjnych nie są zadowalające. Przepytano uczniów czterech grudziądzkich szkół

Ankiety tolerancyjne przeprowadzono w grudziądzkich szkołach. Nie wszystkie wyraziły zgodę na przepytanie swoich uczniów

2020-08-05 14:48

Są dyskryminowani i często ofiarami agresji ale nie poddają się i walczą. O wprowadzenie edukacji seksualnej i antyprzemocowej do szkół, apeluje młodzież z Grudziądza. Wśród uczniów szkół, które wyraziły zgodę, przeprowadzono ankiety tolerancyjne. Co z nich wynika?

W ankiecie jaką udało się przeprowadzić w zaledwie czterech grudziądzkich szkołach oceniano równouprawnienie, tolerancję osób LGBT oraz czy szkoła jest wolna od ksenofobii. Niestety dyrektorzy innych szkół nie zgodzili się na przepytanie uczniów. Wyniki oparte zostały na opinii 346 osób.

Ranking przedstawia się następująco:

Jeśli chodzi o całokształt, za który można było uzyskać 96 punktów, grudziądzkie szkoły zdobyły średnio 72,86 punktów. (75,9% możliwych)

1 miejsce - II LO - 80,5 punktów

2 miejsce - ZSE - 72,52 punktów

3 miejsce - I LO - 71,87 punktów

4 miejsce - ZST - 66,54 punktów

Posłuchaj konferencji w sprawie ankiet tolerancyjnych

W związku z tym, że wyniki nie są zadowalające skierowano wniosek do prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego, o zorganizowanie we wszystkich szkołach ponadpodstawowych zajęć antydyskryminacyjnych, antyprzemocowych i z edukacji seksualnej. Samorządy nie mają wpływu na podstawę programową w szkołach ale dyskusje na ten temat mogłyby odbywać się podczas dodatkowych paneli.

Grupa Speed i kolejni nieodpowiedzialni kierowcy