straż miejska grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka Lawina zgłoszeń od kierowców do Straży Miejskiej z prośbą o pomoc

Akumulatory odmawiały posłuszeństwa. Kierowcom w Grudziądzu pomagali strażnicy miejscy [WIDEO]

2021-01-19 11:23

Siarczysty mróz mocno dał się we znaki zmotoryzowanym mieszkańcom naszego miasta. Tylko dzisiaj strażnicy kilkadziesiąt razy uruchamiali awaryjnie auta, w których posłuszeństwa odmawiały akumulatory. Dzięki temu pomogliśmy wielu osobom.

Straż Miejska w Grudziądzu pomaga kierowcom naładować akumulator

Mróz dał się we znaki zmotoryzowanym

W ostatnich dniach codziennie po kilka razy strażnicy miejscy wyjeżdżają do kierowców, by pomóc im uruchomić pojazd. Miniony weekend przyniósł znaczny wzrost tego typu działań. Od piątku 15 stycznia do poniedziałku 18 stycznia do godzin popołudniowych około pięćdziesiąt razy udzielali takiej pomocy, z czego wiele interwencji miało miejsce tuż po weekendzie kiedy to większość próbowała ruszyć do pracy.

Zobacz też: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy ponownie przedłużony. Komu przysługuje i na jakich zasadach? [AUDIO]

Telefony do Straży Miejskiej nie przestawały dzwonić

Telefonów z prośbą o pomoc było bardzo dużo. Niestety, wpłynęło to też na czas oczekiwania na strażników, który znacznie się wydłużył. Ale to wyłącznie dlatego, że zapotrzebowanie było ogromne, a dysponują ograniczonymi siłami i środkami. Pamiętajmy również, że priorytetem są ich ustawowe zadania, natomiast pomaganie kierowcom w tej formie to dodatkowa działalność.

Urządzenie mamy jedno więc w danej chwili pomóc możemy tylko jednej osobie. Usługa jest darmowa -mówi Karol Piernicki ze Straży Miejskiej w Grudziądzu.

Kierowcy, którym zimą auto odmówi posłuszeństwa, nie zostaną sami. Strażnicy z Grudziądza pomogą uruchomić pojazd, jeśli zawiedzie akumulator. Funkcjonariusze są wyposażeni w nowe, specjalne urządzenie, dzięki czemu będą mogli pomóc w tym zakresie mieszkańcom Grudziądza. Wystarczy zadzwonić.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl