Bezpieczeństwo na drogach

Akcja "Trzeźwy kierujący" na drogach w Grudziądzu. Dane napawają optymizmem

2024-02-15 12:43

Walentynki spędzili na kontrolowaniu kierowców. Policjanci z Grudziądza przeprowadzili akcję „trzeźwy kierujący”. Sprawdzali, czy nie wsiadamy za kółko pod wpływem alkoholu. Statystyki mundurowych napawają optymizmem. Szczegóły na eska.pl.

Takich danych po policyjnej akcji w Grudziądzu już dawno nie było. Jak się okazuje – święto zakochanych skłoniło do pewnej refleksji. Mundurowi w trakcie akcji skontrolowali blisko 1200 kierowców na terenie całego miasta i najbliższych okolic. Efekt? Nikt nie miał w organizmie alkoholu.

Działania skierowane były również do użytkowników rowerów, hulajnóg elektrycznych i innych urządzeń transportu osobistego.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości narażamy się na mandat w wysokości 2500 złotych, a w stanie po użyciu alkoholu 1000 złotych - przypomina Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Warty przy tej okazji przypomnieć, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Apelujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez nieodpowiedzialnych kierujących - dodaje policjant.

Mundurowi zapowiedzieli także, że podobne akcje będą powtarzane i organizowane cyklicznie.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej: Marek Borowski, fragmenty SE BIZ