ATG

i

Autor: Damian Pieczonka Nie będzie ścigania, za to nauka jazdy. Motoorkiestra, 31 stycznia

7. Motoorkiestra z ATG w Grudziądzu. Szkolenie kierowców w ramach WOŚP na torze sprawnościowym

2021-01-26 19:34

7 rok z rzędu Automobilklub z Grudziądza wspiera Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ma również nadzieję wspólnie z kierowcami zebrać kolejny już raz rekordową kwotę. Tym razem nie będzie to impreza otwarta dla publiczności z powodu reżimu sanitarnego związanego z trwającą pandemią. Można jednak wsiąść za kierownicę i spróbować swoich sił w szkoleniu. Prezentujemy harmonogram i szczegóły wydarzenia.

WOŚP: Licytacja nr 1 #Goraca20

To już siódmy rok z rzędu Automobilklub z Grudziądza włącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizując Motoorkiestrę. Podczas 29. Finału, w niedzielę 31 stycznia 2021 roku wyglądać będzie jednak zupełnie inaczej niż dotychczas. Tym razem zaproponowano zamknięte szkolenie, tylko dla zgłoszonych uczestników, którzy otrzymają potwierdzenie organizatora, celem którego jest promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym i doskonalenie techniki jazdy. Szkolenie odbywać się będzie na terenie przy ulicy Południowej 8 (dawny parking nieistniejącego już C.H. Auchan).W ramach szkolenia uczestnicy będą trzykrotnie pokonywać przygotowaną trasę na czas.Każdy przejazd będzie omawiany i oceniany wspólnie przez uczestników i organizatorów. Cenne wskazówki i rady pozwolą udoskonalić technikę i umiejętności.

Zobacz też: 29. FInał WOŚP w Grudziądzu. Sprawdź program imprez organizowanych przez CK Teatr [AUDIO]

Zasady udziału w szkoleniu

W jednym pojeździe mogą znajdować się maksymalnie 2 osoby czyli kierowca oraz osoba towarzysząca. Uczestnik kierujący pojazdem musi posiadać ważne i aktualne uprawnienia do prowadzenia pojazdu, którym będzie brał udział w szkoleniu oraz ważne dokumenty potwierdzające dopuszczenie tego pojazdu do ruchu drogowego oraz prawo do użytkowania tego pojazdu w szkoleniu. Podczas przejazdu szkoleniowego zalecane jest noszenie kasku ochronnego do sportu samochodowego. Pozostałe zasady zostaną przekazane szczegółowo uczestnikom w trakcie szkolenia.

Harmonogram szkolenia:

9:00 - 10:00 - przyjmowanie uczestników i dopełnienie formalności10:00 - 10:15 - rozpoczęcie szkolenia i omówienie podstawowych zasad i zakresu szkolenia10:15 - 11:15 - pierwszy przejazd szkoleniowy11:15 - 11:30 - omówienie i ocena pierwszego przejazdu11:30 - 12:30 - drugi przejazd szkoleniowy12:30 - 12:45 - omówienie i ocena drugiego przejazdu12:45 - 13:45 - trzeci przejazd szkoleniowy13:45 - 14:00 - omówienie i ocena trzeciego przejazdu oraz całego szkolenia14:00 - zakończenie szkoleniaHarmonogram może ulec zmianie w zależności od przebiegu szkolenia i/lub decyzji organizatora.

Jak się zgłosić?

Możliwość zgłoszenia i potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia tylko telefonicznie pod numerem 603-650-642. Liczba miejsc ograniczona i decydująca będzie kolejność - więc kto pierwszy ten...będzie brał udział w szkoleniu. Koszt uczestnictwa to min.100 zł od kierowcy (ewentualne zwiększenie tej kwoty jest dobrowolne i zależy od każdego uczestnika). Zebrana suma wpisowego i innych datków w całości zostanie przekazana na WOŚP.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!