Matury w Grudziądzu

i

Autor: Łukasz Piekarski Wiktoria, Kamil i Sandra - uczniowie II LO w Grudziądzu zaraz po odebraniu świadectw maturalnych

608 zdanych matur w Grudziądzu

2020-08-11 18:08

843 absolwentów grudziądzkich szkół średnich przystąpiło do egzaminu maturalnego. Blisko 72 % z nich zaliczyło egzamin dojrzałości.

Jestem bardzo zadowolona ze swoich wyników. Wiadomo, że był stres. Zawsze mogło pójść coś nie tak. Cieszę się, że napisałam maturą na dobrym poziomie - mówi zaraz po odebraniu świadectwa maturalnego Wiktoria Dróbka z II LO w Grudziądzu.

175 uczniów ma możliwość przystąpienia do egzaminu poprawkowego, który odbędzie się 8 września. 60 absolwentów szkół ponadpodstawowych do egzaminu dojrzałości będzie mogło przystąpić dopiero w przyszłym roku.

Tegoroczna matura była dość specyficzna. Przekładana o kilka tygodni i w większości z możliwością nauczania zdalnego.

Nie mieliśmy wprawdzie swobodnego dostępu do specjalistycznej wiedzy, ale zyskaliśmy nieco więcej czasu na naukę. Dla osób, które musiały czegoś się douczyć była to dodatkowa szansa - dodaje Aleksander Olszewski, również absolwent "dwójki" Sobieskiego.

Najlepiej z egzaminem poradzili sobie uczniowie II LO – 99,25% uczniów zdało egzaminy, I LO – odpowiednio 94% maturzystów zdało egzaminy, Zespołu Szkół Ekonomicznych – 85% uczniów zdało maturę oraz Zespołu Szkół Technicznych, gdzie egzamin dojrzałości zdało 76% maturzystów.