Szpital Grudziądz

i

Autor: UM Grudziądz

400 łóżek dla pacjentów z koronawirusem - szpital przygotowuje się do epidemii

2020-03-13 16:56

Szpital wprowadza dodatkowe środki ostrożności. Wejście będzie zamknięte i zabezpieczone ochroną. W przyszłym tygodniu najwyższy budynek lecznicy przekształcony zostanie w oddział zakaźny.

W strefie zakaźnej odbywać się będzie przyjmowanie pacjentów - nosicieli wirusa z Wuhan. Tzw. "czystym pozostanie budynek "O", w którym odbywać się będą konsultacje lekarskie. Budynek "M" posłuży do dekretacji i testów na zakażenie. Budynek "N" zarezerwowany będzie dla pacjentów z koronawirusem w ciężkim stanie wymagających podłączenie do respiratora.

W pierwszej kolejności przekształcimy dawny oddział pulmonologiczny, który ma osobną wentylację. Staramy się o wszystkim na informować bieżąco. Sytuacja rozwija się dynamicznie. Ponadto szpital ograniczył również kontakt bezpośredni. Rejestracja do poradni specjalistycznych odbywa się przez telefon. Zawieszone zostały odwiedziny u hospitalizowanych pacjentów - mówi Dyrektor szpitala Maciej Hoppe

Do tej pory z Grudziądza przewieziono 9 pacjentów z podejrzeniem COVID-19, w tym jedno dziecko. 92 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym.