Jubileusz

30-lecie Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu. Zobacz zdjęcia z gali

2023-06-28 10:53

Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu ma już 30 lat! Uroczysta gala z okazji okrągłego jubileuszu odbyła się w Centrum Kultury Teatr.

Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego pod obecną swą nazwą działa od grudnia 2001 roku, jednak historia tej instytucji rozpoczęła się znacznie wcześniej. W 1993 roku dotychczasowy Dom Małego Dziecka został przekształcony w Państwowy Dom Dziecka, a nieco ponad rok później raz jeszcze zmienił nazwę, tym razem na Dom Dziecka.

Wraz z otwarciem nowego Domu Dziecka możliwa stała się kompleksowa i wielopłaszczyznowa opieka nad jego wychowankami. Placówka ta nie przestaje się rozwijać, współpracując przy tym z instytucjami zajmującymi się dziećmi i rodziną.

Obecnie zajmujemy się ponad setką dzieci. Mamy 10 placówek opiekuńczo-wychowawczych na terenie całego Grudziądza - mówi Elżbieta Raczkowska, dyrektor Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu.

To dzięki Wam panuje tu dzisiaj tak wspaniała atmosfera. Dziękuję Wam za te 30 lat. Jesteście wspaniali! – powiedziała wiceprezydent Róża Lewandowska.

Przed grudziądzką placówką sporo wyzwań. Więcej o nich opowiada w rozmowie z eska.pl wspomniana już wcześniej Elżbieta Raczkowska.

30-lecie Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu. Posłuchaj:

Galę uświetnił koncert wychowanków Centrum. Wykonano wiele przebojów, przede wszystkim polskich, choć wybrzmiało także kilka piosenek światowych gwiazd. Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci w piosence "Jedzie pociąg z daleka". Spośród innych szlagierów, które rozbrzmiewały dziś w naszym Teatrze, wspomnieć można "Chcemy być sobą", "Miłość ci wszystko wybaczy", "Piosenka jest dobra na wszystko", "Telefony", czy "Kiedy powiem sobie dość".

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl